dochris keleti harcművészeti - életmód oldala küzdősportról, bushidóról, egészségről, kultúráról...
dochris keleti harcművészeti - életmód oldala küzdősportról, bushidóról, egészségről, kultúráról...
Menü
 
Login
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Sport - Harcművészet
 
Kultúra
 
Életmód - Egészség
 
Online zene
 
Hasznos linkek - Useful url's
 
Message.of.the.day
 
A DOMBÓVÁRI KARATE EGYESÜLETRŐL RÖVIDEN

 

 DVMSE

 középen a Kyokushin Seibukai Szervezet elnöke: Shihan Nishida Yukio 7.dan

 

A Kyokushin karate Dombóváron 30 éves múltra tekint vissza:

 

 

 

Dombóváron 1983-tól van edzés Kyokushin karate stílusban. Hivatalossá, (a Szervezethez tartozóvá, szakosztályi minőségben) 1984/1985-ben vált. Az edzések mindig a Dombóvári Vasutas Munkás Sportegyesület (DVMSE) keretein belül folytak (korábban: Dombóvári Vasutas Sportegyesület). Jelenleg a DVMSE sportegyesület megszűnése miatt, saját klubot indítottunk Cyklon IKIGAIDO sportegyesület néven.

 

  

A klub története:

 

 

 

 

Előzmények:

 

 

A DVSE karate szakosztálya (egy, korábban itt működő Shotokan csoport után), 1983-­ban alakult újra Varga Ferenc irányításával (Shotokan). Még 1983-ban Balogh Ernő vette át a csoport vezetését. Balogh Ernő megjelenésétől kezdve Kyokushin karate stílusban folytak az edzések. Az alapító tagok között a teljesség igénye nélkül megemlíthető még Boda László, Kovács Gyula, Horváth Attila, Fehér Zoltán.

 

Kyokushin karate (bejegyzetten):

1984 áprilisától Senpai Biró István  (2.Dan) vezette a Kyokushin karate edzéseket, a DVMSE  Szakosztályán belül.  

Biró Senpai halála után 2013-tól Senpai Tóth Tibor 2.Dan (segédedzői képesítéssel) vette át a szakosztály vezetését Senpai Horváth Attilával (2.Dan).

 2007 óta kibővült szakmai gárdával folynak az edzések:

- Senpai Dolmány Krisztián 1.Dan  (segédedzői képesítéssel, jelenleg külföldön él, Ju-jitsu-val mélyíti harcművészeti tanulmányait)

- Senpai Szabó László 1.Dan

 

Az első időkben Székesfehérvárról kapott a klub szakmai segítséget. Kovács Ferenc (ma: 3.Dan) volt a klub szakmai instruktora. Átszervezések miatt a helyét Garas József (ma: 3.Dan) Pécsről, majd Kalocsay Ferenc (3.Dan) Budapestről vette át.

Jelenleg, szervezet váltás miatt 

( Kyokushin Karate Seibukai Szervezet)

tapolcai mester az instruktor: Sensei Kernya József (4.Dan).

 

Edzőtáborok:

 

A karate (talán szokatlan) mozgáskultúrája miatt, a megfelelő szakmai irányítás és képzés rendkívül fontos. Ezt a szakmai képzést szolgálják az edzőtáborok, hétvégi küzdőtáborok, 24 órás küzdelmi-erőpróbák is. Hagyomány, hogy minden évben, a létszám jelentős része részt vesz edzőtáborokban (Nemzetközi Edzőtábor, Nemzetközi Gyermek Edzőtábor, területi edzőtáborok ).

 

Edzések és Karateka*-k:

 

A 25 éves (viszonylag rövid) dombóvári múlt alatt több száz tanítvány fordult meg az edzéseken. Jelentős a lemorzsolódás. Volt aki gyorsabb sikerre vágyott, volt akinek monotonnak tűntek az edzések, voltak akiknek túl kemények voltak az edzések, edzésmódszerek, és volt aki elköltözött, más iskolát kezdett, stb. A legnagyobb létszám (több mint 50 fő) akkor volt, amikor a Gimnáziumban edzhetett a kezdő csoport, a

DVMSE edzőcsarnokban a haladó. A város központjában lévő Gimnáziumba szívesebben  engedték  el a szülők a gyerekeket.

Említést érdemel Tóth Ferenc, aki 1986-ban, 59 éves korában, csatlakozott a klubhoz. Három év alatt jutott el a 7.kyu" övfokozatig.

jelenleg kb 15-18 fő a törzslétszám, ez természetesen függ az adott karatéka elfoglaltságától.

 Versenyek:

 

Nagyobb létszámból több versenyzésre alkalmas sportoló kerülhet ki. Az 1980-as évek vége, 1990-es évek eleje körül voltak felnőtt és gyermek versenyzők is.

Városi Sándor egy országos versenyen 5. helyezést ért el Pécsett, Varga Ferenc Móron egy területi versenyen 3. helyezést.        .

Az ország 93 Kyokushin klubja közül a 29. helyen állt a legjobb évében Dombóvár.

Mivel a versenyzésnek minősített övfokozati feltételei is vannak, gyakran történik meg, hogy mire valaki megszerzi a korcsoportja szerint a versenyzéshez szükséges övfokozatot, addigra kiöregszik a korcsoportból, vagy a versenyzésből.

A karate élethez hozzátartozik a versenyek megtekintése. Részben tapasztalat szerzés, részben találkozási lehetőség más klubokból ismerősökkel, baráti kapcsolatok ápolása, de nem utolsó sorban szórakozás. A versenyekre utazás mindig csoportosan történt. A nagyobb létszámú időkben buszt kellett bérelni, később vonattal történt az utazás, manapság néhány autóval.

Ez jó alkalom a csapatszellem erősítésére is, - hiszen edzések közben beszélgetésre nincs lehetőség, mivel az edzésidő adott, és nagyon értékes mindenki számára aki fejlődni és tanulni szeretne, utána pedig mindenkinek kevés az ideje.

 Övvizsgák:

 

 Övvizsgát tenni a tanítványoknak edzőtáborokban, helyben vagy környékbeli klub által szervezett alkalommal, valamint Tapolcán van lehetőségük. Övvizsgára általában, az edzőtáborokon kívül, évente kétszer kerül sor szervezetten.

 

Bemutatók:

 

A kyokushin karate klub életében (a nagyobb létszámú időkben) jelentős szerepet játszottak a különféle bemutatók. Szinte rendszeresen részt vett a klub bemutatóval a "Május Elseje" majálisokon, a Sportnapokon, voltak bemutató edzések, voltak jótékony célú bemutatók a Művelődési Ház színpadán (melynek bevételét a Battonyai Gyermekfalu kapta). Két bemutató (az egyik jótékony célú bemutató is), a Márton László vezette göllei Kung-Fu klubbal közösen szerveződött. Napjainkban minden felkérésnek rendszerint eleget téve nyárbúcsúztató falunapokon és egyéb nyári fesztiválokon részt vesz a szakosztály egy-egy bemutatóval.

 

Jelenleg:

 

A szakosztály napjainkban is tevékenykedik. A "karate" témájú filmek, valamint a "karate" népszerűségének általános növekedése miatt az érdeklődők számának növekedése várható. A toborzásban segíthet, az évente kétszeri alkalommal plakáton meghirdetett felvétel (év elején, és az iskola kezdéskor szeptemberben).

Ha marad a kialakulóban lévő "mag", akkor ismét lehetnek a klubnak  komoly versenyzői is, hiszen az idősebb és fiatalabb korosztályban is jelenleg szép sikereket ér el a klub, ami országos versenyen  szervezeten belüli első-második-harmadik és negyedik helyezést jelent. Ahogy a versenyzőink egyre rutinosabbá válnak, úgy nyitunk a többi szervezetek versenyei felé, komolyítva a megmérettetéseket.

 

Az edzések helye és ideje:

 

 

Dombóvár: a DVMSE Sportcsarnokban:

 Hétfő                        Szerda                      Péntek

 

18:00 – 20:00      18:00 – 20:00          18:00 – 20:00

kezdők illetve gyermekeknek 18:00-19:00-ig.

 

 

Biró István klubvezető

Kyokushin karate 1979-től

 

 1979 előtt is voltak ugyan karate próbálkozások, azonban azok még a rendszeres gyakorlás ellenére sem tekinthetők karate edzésnek. A Kyokushin karatéval az ismeretség 1979-ben kezdődött. Eleinte lassan haladtak a dolgok. Tanulni is kellett, gyakorolni is, tanítani is.

 

 

Az egyes évekhez tartozó események (változások) részletezve:

 

 

 

1972 Mint keleti sport, a Judo volt az első. Ez 1976-ig tartott (Siklós,Szeged, Győr).

1974 Tanulmányok alatt könyvek alapján, és vietnami iskolatársak közreműködésével

elkezdtünk gyakorolni valamit, amely mai szemmel nézve eléggé távol esett az igazi karate tanulástól. Néhány éven át folyt így a keleti sportok ( a karate és a judo ) gyakorlása.

1979 Egy Tanár - Diák találkozón Sensei Kovács Ferenctől (akkor: 4.kyu) kapott "kezdő lökés" hatására, 1979 júniusától heti egy-két edzés Székesfehérváron, és heti három edzés a lakóhelyen Nagyharsányban (Baranya megye déli határszélénél), néhány lelkes kezdővel együtt, az Általános Iskola tornatermében. 10.kyu és 9.kyu vizsga még ez évben.

1980 A székesfehérvári edzés látogatás mellett, Siklóson folytatódtak az "otthoni"

         edzések.

         1981 Pécs egy kertvárosi általános iskolája adott otthont az edzéseknek. Technikai

         segítséget két pécsi egyetemen tanuló székesfehérvári karateka adott (továbbra is

edzések heti egy-két alkalommal Székesfehérváron).

1982 Edzések Pécsett és Székesfehérváron. 8.kyu vizsga ebben az évben.

1983 Segédedzői képesítés megszerzése.

1984 Edzések kezdete Dombóváron. 7.kyu vizsga.

1985 Ez évben 6.kyu vizsga.

1986 Az 5.kyu, és az első Nemzetközi Edzőtábori részt vétel. Ekkor volt a IX.

Nemzetközi Edzőtábor Szolnokon.

1992 évben a 4.kyu vizsga.

1994 évben a 3.kyu vizsga.    I

1995 évben a 2.kyu vizsga a XVIII. Nemzetközi Edzőtáborban Békéscsabán.

1997 évben az l.kyu vizsga a XX. Nemzetközi Edzőtá orban Szolnokon.

2004 évben az 1. dan mesterfokozat megszerzése a XXVII.Nemzetközi edzőtáborban pécsett.

Fájdalommal tudatjuk, hogy Senpai Biró István ( 2.dan ) a dombóvári Kyokushin karate klub alapítója és vezetője, az MKKSSZ alapító tagja,  2013 június 8-án reggel 1/2 8-kor, 9 hónapos küzdelmes betegsége után feladta a harcot és elment közülünk.

Soha nem felejtjük el derűs személyiséged, önzetlen tanításod, türelmed, és mindent amit adtál nekünk a sok sok év alatt! Senpai, általad már tudjuk és melletted megtanultuk, hogy mindent gondosan, okosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen! Osu!  Nyugodj békében Senpai...

A Seibukai karate filozófiája
A Budo egy életre szóló tanulás...

A Seibukai filozófiája szerint a versenyek, valamint az azokra való edzések áthaladási pontok. Más küzdősportokban a Budóval való kapcsolat lezárul az életben egy rövid versenyzői korszakkal, egy meghatározott időszakkal. A Seibukai filozófiája szerint nem kellene, hogy így legyen. Arra van szükség, hogy a versenyzői szakasz végével egyre inkább a testet hosszútávra felépítő edzések épüljenek egymásra. Például: az izomerő, a szív-tüdő kapacitás növelésének, a test edzésének - az euró-amerikai sportos elképzelés szerint - fizikai és életkori határa van. Ez a gyakorlat a Budo félreértésének tendenciája, és igazában ez itt a probléma. Először is meg kell érteni, hogy ha valaki karatézik, az még nem Budo, csak egy euróamerikai sport saját elmélettel, testépítéssel, szabályhoz kötött viadalokkal. Ez nem több mint karate sport.

A Budo Japán valamint a távol-kelet filozófiája a test átalakításának módja, s mindezen túl a küzdelem módszere, technikája. A Budo az az eszköz, amellyel az élet alkonyáig edzük a lelket és a testet. Hogy miért? Mert végső soron az önátalakítást és önmegvalósítást célozza meg. De ha a jelenlegi full-kontakt karatevilág állapotát nézzük, akkor úgy gondolom kevés az olyan ember, aki a fenti edzésmódot tanítja. A Seibukai az ifjúkori versenyeken való részvételt és az arra való edzést nem ellenzi, sőt, azt gondolom, éppen ezeken a kihívásokon keresztül van lehetőség egy különösen magas szint elérésére. Ezért bátorítom és támogatom is tanítványaimat a versenyzésre. De! A versenyküzdelmeken való részvétel és az erre A Seibukai karate filozófiája történő felkészülés nem a végső célt, hanem pusztán az edzések egy részét képezi. Éppen ezért fontos, hogy amikor a versenyzői pályafutásunkat befejeztük, a gyakorlás egy másik szintjére váltsunk át. Az mindenki számára nyilvánvaló, hogy sokkal hosszabb időszak az életünkben az, amely a versenyzéstől való visszavonulással kezdődik, mint az, amit versenyzéssel töltöttünk el. Ezen felül, ha azt tűzzük ki célként, hogy akár életünk hatodik évtizedében is egészséges, teljes értékű emberek legyünk, ezt is elérhetjük a Seibukai filozófiájának alapját képező, az egész életen át tartó Budo napról napra való gyakorlásával.
Nagy öröm számomra, hogy a szervezetemmel már régóta kapcsolatot tartó magyar barátaim egyetértenek gondolataimmal, és ugyanezeket a célokat szem előtt tartva velük együtt tudunk haladni ezen az úton.
Nemzetközi Budo Szövetség Kyokushin Karate Seibukai
 

 

Shihan Nishida Yukio elnök
 
interjú:

A testet és a szellemet harmonizálva ( egyensúlyban tartva ) kialakul a „négy erény”. A lelket (szellemet) a tandenbe levíve napként ragyogó emberré válunk.
„Az embernél is meglévő kisagyat trenírozzuk, eddzük.”

Q:
Az előzőekben már beszéltünk arról, hogy a légzéstechnika által, az általában nem kontrollálható vegetatív idegrendszer ellenőrizhetővé válik. Most még részletesebben szeretnénk erről hallani.
Nishida:
Mielőtt a vegetatív idegrendszer kontrollálásáról beszélnénk, szeretnék előbb az emberi agyról pár szót szólni. Az agy a nagy agy új kérgéből (új agy), az agyi limbikus rendszerből (régi agy), és az agytörzsből (eredeti agy) áll. A nagy agy új kérge az alkalmazkodási magatartást stb. nevezetesen az emberre jellemző megnyilvánulást, a limbikus rendszer az ösztön megnyilvánulását uralja. Ezen felül az agytörzs a létfenntartó lélegzést, a vérkeringést stb, működteti.Ez az új kéreg is nagyon hosszú idő alatt fejlődött ki, mely folyamatban először a gerincvelőből fejlődött ki a hátsóagy, majd az agytörzs, illetve a limbikus rendszer.Íly módon az ember a maga agyfejlődésével az élővilág csúcsára került. Ezzel szemben ha megnézzük az alsóbbrendű állatokat, a puhatestűeket, az ízeltlábuakat stb. akkor láthatjuk, hogy ezeknek természetesen nincs agyuk, sőt még agytörzsük sem. Igen ám de még így is megvalósul az ösztön-megnyilvánulás, azaz a létfenntartás. Ha ez így van, akkor az élőlény egészét (egész testét) ellenőrző agyszerű résznek lennie kell, s ugyebár a vegetatív idegrendszer az agyhoz hasonlóan működik. Az ilyen, agyat (be)helyettesítő (működést végző) vegetatív idegrendszere van az alsóbbrendű állatoknak. Tehát olyan valamivel rendelkeznek, amit kisagynak is nevezhetünk. Ha így gondolkodunk, akkor elmondható, hogy a mi emberi vegetatív idegrendszerünk az ember előtti régmúlt idők kisagyi szerepét töltötte be. Tehát a mi agyunk eredetileg a vegetatív ideg működésének egy része; ez az agy kifejlődési folyamatának kezdőpontja. Tehát a vegetatív ideg mint kis agy a nagy agy kifejlődéséig tart, folytatódik.Azonban a nagy agy kifejlődésével az embernek az éntudata (öntudata) megerősödött. De a nagy agy az éntudat megjelenésével képessé vált szabályozni az életet, a cselekvést, s ezzel az élőlény testének működését uraló vegetatív idegrendszer addigi működésével összeütközésbe került. A vegetatív ideg egyensúly vesztési kórtünetét, vagy a neurózisnak nevezett szimptómát is a vegetatív idegrendszer és az éntudat összeütközésének nevezhetjük.
Q:
Tehát ha elsajátítjuk azt a technikát, amivel képesek vagyunk a vegetatív idegrendszert irányítani (ellenőrizni), akkor a streszből adódó szimptómák is gyógyíthatók?
Nishida:
Így van. A vegetatív ideghez tartozik a légzőrendszer, az emésztőrendszer, a keringési rendszer stb. a szimpatikus és paraszimpatikus ideg által az élőlény (ön)fenntartási tevékenységét végzi ugyan, de azon belül csak a légzés állítható illetve indítható meg önakaratból.Éppen ezért, már korábban is mondtam, hogy a vegetatív ideg ellenőrzésének (irányításának) bejárata a tanden-légzéstechnika. A légzés kontrollálásával a hasi idegközpontot (solar plexus) stimuláljuk, végül összekötve a nagy agy új kérgével , arra hatást kifejtve egy egyensúlyben lévő testet-lelket tarthatunk fenn.Mi emberek a respirációt légzésnek nevezzük. A légzés (respiráció) a külömböző élőlényeknél gázcserében nyilvánul meg, lélegezni csak az ember lélegzik. Ha lélegzés jelét megnézzük, világossá válik, hogy a „saját” és a „lélek” részekből áll össze (vö.a magyar léleg-lélek szópárost).
Q:
Mi az a hasi idegközpont?
Nishida:
A rekeszizom mögött elhelyezkedő, a nap sugaraihoz hasonlóan minden irányba kiterjedő sugaras részt nevezzük így. A tanden-légzéshez hasonlatos hasnyomást gyakorolva, a rekeszizmot föl-le mozgatva ingereljük a hasi idegközpontot.Egy tudós felvetette már, hogy nem a hasi idegközpont-e a kisagy. Én úgy gondolom, hogy a hasi idegközpontot magába foglaló idegdúc egésze a kisagy. Ebben az értelemben a karate légzéstechnikájának is nevezhető sanchin kata nagyon fontos. Egy bizonyos értelemben egy kölcsön nem adható (kapun ki nem ereszthető) titok része.Ha ezt a katát valóban helyreállítanánk, akkor ha a vegetatív idegrendszer meg is borul, képesek lennénk rendbehozni. Például az emberi közérzet (érzelem), az öröm, a harag, a bánat, a nyugalom összekötődésekor a vegetatív idegben zavar lép fel. Amikor szomorúak vagyunk nincs étvágyunk, harag esetén pedig annak ellenére hogy nem mozgunk, a testünk aktivizálódik.Ezeknek a jelenségeknek az ellenőrzése, irányítása az aggyal lehetetlen. Itt aztán a légzéstechnika által a hasi idegközpontot ingerelve a vegetatív idegeket normalizáljuk. A közérzet (érzelmek) megnyugszik, stabilizálódik.Tehát ez a kisagy által létrehozott visszacsatolás (visszajelzés). Ezt a működést a távolkeleten már kétezer évvel ezelőtt ismerték, s a has edzésének koncepciójává vált. Egy úgynevezett has kultúra jött létre, melyet a hassal kapcsolatos sok kifejezés is bizonyít. Európában a „sanchin” katát úgy ismerik mint a zöld övesek katáját. Én úgy gondolom, hogy e kata elsajátításához a 2. danos szint szükséges. Ez természetesen a teljes légzéstechnika elsajátítását is jelenti.
„A test-lélek harmonizálásával lélektől túláradó Napemberré válunk.”
Q:
Mindazon által a karatedo mélyen gyökerező, egy életen át tartó tréning „útja” ugye?Nishida:
Úgy bizony.A „budo” lényege, esszenciája eredetileg az „önvédelem”, azaz önmagunk által testünket, lelkünket magas szinten ellenőrizzük, irányítsuk. Erre az egyik módszer a légzéstechnika, amelynek hosszú időn át való gyakorlásával realizálódik ez a törekvés. Jelenleg a kyokushin karate legszélesebb rétegét a versenyzésre koncentráló fiatal karatékák teszik ki. Nekünk edzőknek épp az a feledatunk, hogy megmutassuk a társadalomnak, a kyokushinnak van más oldala is. Ha így cselekszünk, megnő a középkorúak száma az edzőtermekben. Mert az „egészség” és az „önvédelem” az élet végéig tartó kutatás témája lehet. Végezetül a kedvenc szavaimmal szeretném zárni ezt a riportot. „A légzést rendezzük és létrejön a tanden nap. A napideg, a fény ragyogása, a test és a lélek harmóniája a négy erénnyé válik. Íly módon jön létre a harmónia napembere.” Ezeket a szavakat egy Fujita Reisai nevű embertől maradtak ránk, aki a légzési módok mestere volt. Jelentése: a tanden légzéssel a napideget edzve, fejlesztve harmóniába tudjuk hozni a szellemet és a testet, s ezzel létrejön a négy erény: egészség, bátorság, bölcsesség, hit, amelyeket birtokolva napként ragyogó emberré válunk. S ahogy kimondjuk ezeket a szavakat, testünk, lelkünk valahogy erővel telik meg és megjelenik az életerő.


„A szeretet nevű energia nemcsak adható, hanem ami ennél is fontosabb, születik.”
„A test edzésén keresztül eljutunk a lelki szint emelkedéséhez.”
A 21. század lesz az az idő, amikor a láthatatlan részek: az érzelmi és lelki gazdagság értékessé válik. Az energia is a láthatatlan dolgok közé tartozik. Igaz, hogy láthatatlan, de úgy gondolom, van kifejeződési formája, mégpedig az anyag. Az energia ezzel együtt átadható dolog, de van más oldala is. Ha átadható, akkor lehetséges kell hogy legyen a létrehozása is. Szeretném, ha ezt feltételezve gondolkodnánk a továbbiakban. Vegyünk példának egy kisgyermekes családot, ahol az édesanya dolgozik és ezért keveset van otthon. E miatt a gyermek lelkében (szívében) szeretetéhség születik, üresség támad. Ezért előfordulhat, hogy nem akar iskolába menni, illetve helytelenül viselkedik. Ha az anya elég szeretetet tud adni, akkor ez talán nem fordul elő. Tegyük fel, hogy a gyermek ebben a szituációban, amikor bizonyára ki van éhezve a szeretetre, kap egy kiskutyát. De ez alkalommal ő kerül abba a helyzetbe, hogy szeretetet ad ennek a kiskutyának. Ez által a szeretet nevű energiát saját maga hozza létre. Ez által megtelik az eddig üres szív (lélek).Egyszóval a szeretet nevű energia nemcsak átadható, hanem képesek vagyunk létrehozni is. Ezért aztán amikor a lelkiség gazdagságáról gondolkodunk, ezt a részt nem szabad kifelejtenünk.
Q:
Ez a dolog és a kyokushin milyen kapcsolatba hozható?
Nishida:
Amikor a kyokushint csináljuk, először is a testi szint az, amelyben mindenki magas szintet ér el. A fizikális rész nagyon könnyen érthető. De a nélkül, hogy itt megállnánk, a végső célig, a lelki szintig megyünk. Azután, hogy érzékeltük a fizikális határokat, láthatóvá válik az alapvető(lényeges), nélkülözhetetlen rész, amellyel a lelkiség rendelkezik. Ez az egyik eleme annak a gondolkodásmódnak, mely szerint a lélek(szív) a fő, a test követi, engedelmeskedik neki. Ahhoz, hogy elérjük ezt a szintet, saját magunkat kell motiválni és folyamatatosan keresni az ehhez vezető utat. Úgy gondolom, hogy e szint elérésének egyik formája a kyokushin karate gyakorlása. Ahhoz, hogy szélesíteni, gazdagítani tudjuk tanítványaink lelki világát, pontosan értenünk kell a fizikális és a lelki szint helyét, szerepét, s a szerint tanítani. Jelenleg ez még nincs a megfelelő szinten, de akárhogy is, a jövőt nézve ilyen irányba szeretnék haladni. „ A budo lelkiségével szeretném előre vinni a világot.”

tenshyo.jpg



 

 

 Nemzetközi Budo Szövetség Kyokushin Karate Seibukai

 

Nishida Yukio elnök (7DAN)

 

 

* karatéka jelentése, karatét gyakorló személy, tanuló.

 

 
A korlátlanul Magyar hírportál
Kuruc.info
 
A megoldást várni, vagy a megoldásért cselekedni nagy különbség

 
Chat topic
Név:

Üzenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Counter
Indulás: 2005-09-22
 
Online status
 
raDesign stúdió - profi webdesign arculattervezés és grafikai munkák

 
Csatlakozzon hozzánk!
http://budomagazin.hu/hegyem
 
Naptár
2024. Március
HKSCPSV
26
27
28
29
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
<<   >>
 

Test your Internet connection speed at Speedtest.net

 

Google PageRank

 


Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre